Duben 2010

Chlapec, který táhl jojo..

15. dubna 2010 v 22:12 | Bex |  Pocity
Táhl ho bezcitně po chodníku, plastové tělíčko dopadalo na asfaltovou cestu a s bolestnými vzechy. sledovalo surového tyrana. Chlapec se smál. A já to všechno pozorovala z ukrutně studené tramvaje, ve které se podvečerní vánek honil otevřenými okny, sedal si na odhalené nárty slečen obutých do pestrobarevných balerínek a donutil mé konečky prstů zmodrat.

Hlubší smysm v tomto článku nehledejte. Hlubší smysl v tomto článku není. Haha.


Přátelství je zřejmě pěkně zkurveně přelétavá záležitost..

13. dubna 2010 v 22:56 | Bex |  Nezadržitelná vlna slovního projevu
end
Pokud jste přelouskali můj nedělní článek o prapodivném inkognito vztahu, který praskl jako bublina, již tak ráda tvořím ze žvýkačky Huba Buba, a také se tak krásně rozmázl na (pomyslný) xicht společnosti, nebude vám dělat problém pochopit, nad čím tu tak kleji, nadávám, spílám a znuděně umírám.
Musím se přiznat, že jsem opravdu čekala (někdy nejsem tak naivní, jak každý tvrdí) ty probodávající pohledy plné vzteku, popřípadě zhnusení či nenávisti. Od hlavní aktérky L. jsem se jich nedočkala, jelikož jsem její tvář za celý včerejší den mezi dvaceti devíti studenty hravě přehlížela. Jí to také problém nedělalo a když jsem v lavici za sebou uslyšela po třetí hodině smích, utvrdilo mě to v přesvědčení, že na tom slečna nebude psychicky ani zdaleka tak špatně jako já. Já se totiž klepala jak pes, žaludek měl co dělat, aby mu má snídaně neproklouzla ven a v krku mi sídlil takový knedlík, že uvařit ho, nají se z něj celá Afrika a půl Filipín k tomu. Sebevědomí mi navrátila až komunikace s lidmi (čtětě kluky, jelikož jejich myšlení, ač se někdy může zdát dětisnkým, je v mnoha případech mnohem vyvinutější než to holčičí, které nutí věci rozpitvávat, řešit, pomlouvat a konstatovat, namísto radikálního řešení pěstmi), kteří měli svých starostí dost a s těmi mými se tedy srát opravdu nechtěli. Paradoxem a ironií však je, že lidé (čtěte J. aneb slečna na obrázku..), kteří se pasovali po dobu čtyř let do postu mých dobrých, v několika případech i více než dobrých přátel, mě ze dne na den vymazali z paměti a to, že existuji, že stojím vedle nich, popřípadě že na ně mluvím, zřejmě vůbec nezaregistrovali.

Čekala jsem to. Bohužel ne od lidí, kteří se takto zachovali. Čekala jsem to. Od lidí, kteří se ale zachovali úplně naopak. Takže z holky, kterou můj drahý tajně opěvuje, která tajně opěvuje mého drahého, a na kterou žárlím neuvěřitelným způsobem, mám teď nejlepší kamarádku. Ano, jsem ironická, sakrastická, zlá a svině, ale o tom prý svět je...
vaše odstrčená, nikoli však litující se, Bex.Jednou takhle v ústecké zoo

11. dubna 2010 v 21:10 | Bex |  Fotogalerie
Dnešní, v pořadí již šestý, článek  je věnovám opět fotografiím. Nějak mě chytlo probírání se starými materiály, kde jsem mimo jiné objevila složku s obrázky pořízenými loni (možná předloni.. ach ta paměť..) v ústecké zoo, kde jsme se do kopců táhla s partičkou lidí, z níž jsem téměř nikoho neznala. Přesto to byl báječný den a ačkoli jsem spíš natáčela a fotila kraviny, které naše skvadra vyváděla a ničila tak ostatním návštěvníkům život, pár zvířat jsem stihla zachytit.

Screening aneb konečně kvalitní něcojakořetězák

11. dubna 2010 v 18:05 | Bex |  Slečna z barley-sugar
Na blogu mé oblíbené CoCo se objevil netradiční řetězák, který jsem si prostě musela udělat. Nesnáším screenování, ale zkrátka jsem neodolala.

Pravidla:
• Přestaň dělat to, co děláš. Print screen.
• Zescreenuj svou plochu počítače.
• Pokud máš otevřený photoshop, screenni ho!
• Otevři si svůj hudební přehrávač a zmačkni tlačitko print screen.
• Vyber si nějakou složku, otevři ji a vyfoť!

Dubnová neděle..

11. dubna 2010 v 16:45 | Bex |  Fotogalerie
Historicky první várku fotografií vám přináším díky bubnujícím kroupám, které s gustem dopadaly na můj okenní parapet a donutily tak můj mozek, nohy a posléze ruce k okamžité akci.Ve skutečnosti vše vypadalo mnohem líp, bohužel můj fotografický (ne)um celou záležitost vydatně z*urvil.

Who the hell stole my brain?

11. dubna 2010 v 14:58 | Bex |  Nezadržitelná vlna slovního projevu
teplomer
Po dvou týdnech a několika málo dnech nejsem schopná zapojit mozek a zformulovat jednoduchou větu. Možná to má na svědomí sled jistých skutečností, který mi za posledních sedmdesát dva hodin značně zkomplikoval život. Pokud bych snad ve svém nitru skrývala druhou, viditelně optimističtější  osobu,  mohla by říci, že mi tyto události vlastně prospějí. Ano, prospějí. Jednou. Za čas. Během let. A možná ještě později..

Pokud nebudu počítat spadnuvší dřívka od skříně, které mi nepěkně poznamenaly nárty u obou nohou, a ani prapodivné aprílové počasí, na které bych asi měla být připravena, leč kroupy a teplota téměř na nule mi opravdu lezou na mozek, zbývají jen dvě možnosti, které mohly narušit můj všední, nudný, dvojrozměrný svět. Nadcházející maturita je tím prvním tématickým okruhem a musím říct, že se neskutečně rychle blíží. Což je problém, protože můj denní rozvrh obsahuje vše od žraní, spaní, hloubavého nic nedělání po cokoliv, co nesouvisí s velkou námahou, ale ani slůvkem se nezmiňuje o přípravách, šrocení, drcení, učení. Oj.
První krok vstříc své budoucnosti jsme hromadně absolvovali v pátek, kdy jsme zavřeni 4 hodiny v nevzhledné třídně číslo jedna sepisovali maturitní slohovou práci. Tak nějak jsem doufala, že to zas až takový problém nebude, psaní mě baví, s dodržením slohového útvaru jsem nikdy neměla problém, hrubky dělám minimálně. Jenže čtvrteční emoční vypětí,  které je zároveň onou druhou možností, a ke kterému se ještě dostanu, mi zaručilo báječný psychický stav, že jsem se po hodině ustavičného škrtání málem složila. Jak jsem se vzpamatovala a donutila svůj mozek pracovat alespoň na poloviční úvazek, nevím. Svůj fejeton na téma Jak nás ovlivňují moderní elektronické komunikace jsem dopsala doslova na minutu přesně, text jen zběžně přelétla (což bude mít katastrofální následky v podobě špatně situovaných čárek :/) a vypadla ze třídy s pocitem absolutní deziluze, skepse a selhání.

Nekódované layouty ft. Elisha Cuthbert

11. dubna 2010 v 13:14 | Bex |  Nekódované layouty - Ladies
Grafiku můžete používat dle libosti, jen prosím uvádejte zdroj a nezapomeňte se zmínit do komentářů.

Zdroj použitých fotografií: sweetandtalented.com

elisha_cuthbert

Blendy ft. Emily Blunt

11. dubna 2010 v 13:12 | Bex |  Blendy - Ladies
Grafiku můžete používat dle libosti, jen prosím uvádejte zdroj a nezapomeňte se zmínit do komentářů.

Zdroj použitých fotografií: sweetandtalented.com

emily_blunt