Srpen 2010

Kukuřice

29. srpna 2010 v 21:21 | Bex |  Ostatní výplody mé fantazie
Tahle pérovka (určitě existuje i odborný název pro tento druh kresby, Mrs. Haklová ji však nikdy jinak netitulovala) mi málem přivodila srdeční infarkt. Pokud si klepete na čelo a nechápete, jak mi tato primitivní kresba mohla uškodit na zdraví, nechť je vám vysvětlením fakt, že této kresbě předcházela kresba tužkou, která mě rozplakala, rozvzteklila, roznadávala a spoustu dalších roz. Jejím výsledkem vás otravovat nebudu, mohla by vám také rozdráždit žaludek. Je to to totiž jeden velký hnus. Nicméně tuší nacucaná pérovka byla hořkou tečkou celého výkresu, nad kterou jsem se už neměla sílu vztekat a tudíž dopadla, tak jak dopadla.

Kolíček na prádlo

29. srpna 2010 v 21:03 | Bex |  Ostatní výplody mé fantazie
Pokud si vzpomínáte na můj první zveřejněný něcojakovýtvor (kaligrafie), pravděpodobně si pamatujete i historku o nalezených deskách, které již několik let nacházely své útočiště na dně šatní skříně. Desky, které jsem našla dnes, nezářily šedou barvou nýbrž tmavě modrou a neoplývaly samolepkami skateových značek, leč kreslenými vtipy, které ale ve finále příliš vtipné nebyly. 

Popravdě mě jejich obsah moc nepotěšil, jelikož skýtal hromadu kaligrafií, o které bych se s vámi klidně podělila, avšak netroufám si nikoho z vás unudit, stylizaci kolíčku na prádlo (na kterém za pár chvil spočine váš zrak), stylizaci kukuřice (se kterou vás budu otravovat v dalším článku) a další nevzhledné pokusy o umění. Na druhou stranu výkresy, za které bych se styděla určitě méně stále visí v mé bývalé škole a mě teď napadá, že nám vlastně profesorka lhala, když říkala: "Zde jsou všechny vaše výkresy za uplynulé dva roky. Rozeberte si je.."

Blendy ft. Katherine Heigl

29. srpna 2010 v 19:39 | Bex |  Blendy - Ladies
Grafiku můžete používat dle libosti, jen prosím uvádejte zdroj a nezapomeňte se zmínit do komentářů.

Zdroj použitých fotografií: sweetandtalented.com

blend_katherine_mini

Avatary ft. Katherine Heigl

29. srpna 2010 v 19:31 | Bex |  Avatary - Ladies
Grafiku můžete používat dle libosti, jen prosím uvádejte zdroj a nezapomeňte se zmínit do komentářů. 

Zdroj použitých fotografií: sweetandtalented.com ; 

heigl_01
heigl_04
heigl_02
heigl_03
heigl_06
heigl_07
heigl_08
heigl_09
heigl_10

Kdyby byla upřímnost vidět, byl by svět hned o něco lehčí..

23. srpna 2010 v 16:22 | Bex |  Nezadržitelná vlna slovního projevu
nalada
A pokud ne lehčí, klidnější a méně bolestný určitě ano.
Tak nějak na mě dopadá podzimní deprese. Léto je u konce a abych pravdu řekla, letos mi nějak proklouzlo mezi prsty. Jediný, typicky letní zážitek tak můžu připsat pouze svému italskému výletu, koupačce na starých dobrých Slapech a tuně nanukům a kopečkovým zmrzlinám. Frustrující.
Je pěkné pozorovat nespokojená dítka, která se za týden a kousek vrací zpět do školních lavic. A je pěkné, že mně tento fakt uniká. Jsem sice v jisté výhodě oproti středoškolákům a školákům, kdy se prvního září nebudu muset usmívat na xichty nenáviděných spolužáků, druhého srpna nedostanu opakovací test za minulý ročník, nebudu muset básnit o svých prázdninách v rodném i cizím jazyce a vymýšlet důvěryhodné omluvy pro svou nepřítomnost, ale i tak by mě můj brzký začátek vysokoškolského (dobře, vyššíhoškolského) života měl pěkně štvát. Jenže neštve, nebo alespoň ne tak, jak by měl. Obvykle mám strach z nových a neznámých věcí, změna prostředí a kolektivu pro mě vždy znamenali rychlou smrt. Nevím, kam se ty časy poděly, ale na tenhle začátek se těším. Docela. No. Ale jo.

Blendy ft. Adam Brody

9. srpna 2010 v 18:14 | Bex |  Blendy - Men
Grafiku můžete používat dle libosti, jen prosím uvádejte zdroj a nezapomeňte se zmínit do komentářů.

Zdroj použitých fotografií: sweetandtalented.com

adam_brody

Blendy ft. Elijah Wood

9. srpna 2010 v 18:13 | Bex |  Blendy - Men
Grafiku můžete používat dle libosti, jen prosím uvádejte zdroj a nezapomeňte se zmínit do komentářů.

Zdroj použitých fotografií: sweetandtalented.com

elijah_wood

Tak jsem zase jednou byla v kině

8. srpna 2010 v 21:30 | Bex |  Byla, viděla, zhodnotila..
inception
Popravdě, byla jsem docela překvapená, když jsem před necelými dvaceti čtyřmi hodinami držela lístek v ruce, společně se stíracím losem, jenž mi vynesl dva kelímky Spritu za cenu jednoho a přeplěný močový měchýř. Byla jsem překvapena z toho důvodu, jelikož jsem po páteční cestě, kdy jsem zprvu podlehla silným emocím vzteku díky nepadnoucím (nejoblíbenějším!) džínám, byla tak přehnaně podrážděná a nepříjemná svého drahého, poté zmeškala autobus a následně se vykašlala i na autobus druhý, nevěřila, že nový snímek od Christophera Nolana někdy uvidím. Jako kompenzaci za svou kocovinu (nevydařenou páteční návštěvu kina jsem totiž vyměnila za bar, kde jsem nechala všechny své peníze a střízlivost k tomu) a sobotu strávenou v posteli jsem však kinu dala druhou šanci a o několik málo minut později už jsem seděla v nepohodlném křesle v miniaturním sále s krabicí nachos vedle naštvaného skoromanžela a tetelila se zvědavostí.

Italian trip

5. srpna 2010 v 0:03 | Bex |  Fotogalerie
Várka slibovaných fotek z Itálie. Není jich moc a nejsou dobré, ale ostatní byly ještě horší. Většinou z toho důvodu, že jsem na nich byla já. V plavkách. Uuh.
italia_01
Lago di Garda (žádné moře, leč sladkovodní jezero :))

Tak trochu vítám zpět

4. srpna 2010 v 21:35 | Bex |  Nezadržitelná vlna slovního projevu
stmivani
Vím, že bych měla psát své zážitky z jihu, ale..
Nějak se nemůžu naladit na tu správnou notu. Velký úděl na tom má mé nynější poblouznění ságou Stmívání, které ale pomalu vyprchává po shlédnutí dvaceti minut filmu. Sračka. Ten film (spíše část, na kterou jsem měla žaludek) je pouhopouhá sračka, která staví na mladých, do té doby neokoukaných hercích a bohužel padá na všem ostatním. Odpornou kameru, bezcharakterní pasáže nudného ticha, hudbu, která je vždy na nesprávném místě v nesprávnou dobu, střídá hlas Pattinsona, který je všechno, jen ne podobný hlasu pořádného chlapa, a koktání Stewart, která má sice světlé chvilky a její roli bych jí i uvěřila, nicméně dohromady je to celek hodný odpadu. Což mě na jednu stranu dost mrzí, jelikož kdy posledy se mi poštěstilo přečíst knihy podobné svým rozsahem bibli za tak krátký časový úsek? Ano, nikdy. A kdy naposledy mě nějaká kniha bavila natolik, že jsem s ní vydržela sedět celý den na jednom místě, v jedné poloze, o jedné čokoládové sušence? Ano přesně tak. Nikdy. A to je ten důvod, proč mě štve, že se nikdy nedočkám filmového zpracování, které by svou kvalitou odpovídalo knize. Smutné.